kresba year
bgr

public/userfiles/text/NOVINKY_190_a0_arialbd.png

20.09.2018 Karlín Group a Horizon Holding zahájili stavbu největšího aktuálního rezidenčního projektu v Praze s 800 byty
20.06.2018 Festival United Islands nebude jen o hudbě. Láká i na bohatý doprovodný program
16.05.2018 PROJEKT ZAHÁLKA V HN
15.05.2018 REZIDENČNÍ PROJEKT ZAHÁLKA MÁ STAVEBNÍ POVOLENÍ
13.04.2018 ARCHITEKT A HEREC DAVID VÁVRA V KARLÍNĚ. KARLÍN JE IN...
10.04.2018 hledáme posilu týmu - asistent /asistentka architekta - vhodné pro absolventy
04.03.2018 V Česku vznikají soukromé "koleje" západního střihu. Největší vyroste v pražských Holešovicích
26.02.2018 POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LANDSCAPE FESTIVALU 2018
23.02.2018 2. KARLÍNSKÝ PLES již v březnu!!!
20.02.2018 Karlín Group a International Campus postaví v Holešovicích největší projekt studentského bydlení.
1 - 2

Karlín Group a Horizon Holding zahájili stavbu největšího aktuálního rezidenčního projektu v Praze s 800 byty

První etapu projektu Zahálka v sousedství Vltavy a golfového hřiště Hodkovičky staví Metrostav ve spolupráci s Průmstavem, více než pětina bytů je již prodána

Developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding v těchto dnech zahájily stavbu v současnosti největšího rezidenčního projektu v Praze. Obytná čtvrť Zahálka na pomezí Hodkoviček a Modřan nabídne celkem osm set bytů v sousedství golfového hřiště a sportovně rekreačního areálu na břehu Vltavy.

„Generálním dodavatelem pro první etapu s dvě stě čtyřiceti byty se stala společnost Metrostav, divize 3. Část stavebních prací pak bude realizovat společnost Průmstav,“ uvedl generální ředitel společnosti Karlín Group Jan Ludvík. Hodnota stavebních prací dosahuje tři čtvrtě miliardy korun.

V obytné čtvrti Zahálka celkem vznikne sedm velkých domů s byty a komerčními prostory pro služby majitelům bytů i lidem z okolí. Součástí projektu bude i mateřská školka, která bude provozována městskou částí. „Celý areál pak počítá s podzemním parkováním pro 1 000 vozů, aby veškerý povrch zůstal zachován pro zeleň,“ řekl Yishay Furman z Horizon Holding. Stavební náklady celého projektu přesahují dvě a půl miliardy korun.

Prvních dvě stě čtyřicet bytů ve dvou domech, které nyní začal Metrostav s Průmstavem stavět, bude dokončeno na podzim roku 2020. Prodej byl zahájen v minulých dnech a již nyní má nového majitele více než pětina bytů. „Zájem mají zejména lidé, kteří zde chtějí trvale bydlet, což nás těší. Projekt se jim líbí díky jeho velkorysosti, zasazení do zeleně, možnostem rekreační zóny podél Vltavy a snadné dopravní dostupnosti,“ sdělil Jan Ludvík. Ceny bytů startují na 3 milionech korun včetně DPH.

Společnost Karlín Group, která je iniciátorem projektu, je známá jako tvůrce moderní městské architektury. Tak jako u všech dosavadních staveb i zde klade vysoký důraz na jeho citlivé začlenění do okolí a na zajištění co největšího komfortu pro budoucí obyvatele. I proto skupiny Horizon Holding a Karlín Group přizvaly k projektu hned tři významná architektonická studia - Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael). Tento tým byl ještě doplněn odborníky na krajinářskou architekturu z tuzemského Atelieru Flera.

Výsledkem jejich práce je kvalitní architektura zasazená do městského parku s desítkami stromů, hřišti, loukami, biokoridorem přírodního potoka a dalšími funkcemi, které zpříjemní život novým obyvatelům. Budovy nabídnou byty o velikosti od 1+kk až po 5+kk s velkými okny a terasami, které umožní výhled do atraktivního okolí. „Unikátní poloha vybídla architekty k tomu, aby maximalizovali využití pohledů na údolí Vltavy s přírodní dominantou Chuchelského háje v pozadí,“ uvedl Jan Ludvík.

„Spolupráce s Karlín Group se nám osvědčila již na projektu Rezidence Vltava, jsme tedy velmi rádi, že jsme společně zahájili stavbu první etapy Zahálky, v rámci níž vzniknou dva domy s celkem 240 byty. Dalších pět budov s nabídkou 560 jednotek zrealizujeme v naší gesci,“ konstatoval Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon Holding.

Projekt získal jméno Zahálka právě díky tomu, že je zasazen do přírody a vybízí tak k oddychu u golfu, k procházce nebo k cyklistickým výletům do blízkých lokalit nebo pikniku u Vltavy nebo revitalizovaného Zátišského potoka. Místo má ale i výborné napojení na centrum Prahy. Toho lze dosáhnout rychlou tramvají do dvaceti minut, za zhruba stejnou dobu lze dojet do centra i na kole cyklostezkou podél Vltavy.

Festival United Islands nebude jen o hudbě. Láká i na bohatý doprovodný program

Ulice hlavního města už příští víkend ožijí dalším ročníkem multižánrového festivalu United Islands of Prague. Jubilejní 15. ročník, jenž se uskuteční v termínu 22.–23. června v pražském Karlíně, nabídne kromě přehlídky hudebníků z celého světa i bohatý doprovodný program. Ze spousty atraktivních aktivit nejrůznějšího druhu si vyberou všichni návštěvníci bez rozdílu věku či pohlaví. Vstup na celý festival bude tradičně zdarma.

Doprovodný program bude probíhat po celou sobotu na několika místech současně. Centrem hlavního dění bude Křižíkova ulice, která se během festivalového víkendu promění v pěší zónu. Pro návštěvníky zde bude připravena celá řada různě zaměřených aktivit. Na své si přijdou milovníci sportu, kreslení, cirkusu, filmů i vzdělávacích či kreativních workshopů. Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší. Děti se mohou těšit nejen na klasické hry a hračky nebo sportovní aktivity, ale třeba i na laboratoř se zábavnými pokusy.

Stop Zevling představí „živou ulici“

Největší zónu doprovodného programu vybuduje produkční tým mladých lidí ze společnosti Stop Zevling. „Při sestavování programu jsme se snažili zejména o rozmanitost. Chceme, aby si u nás každý našel to svoje a vyzkoušel si věci, ke kterým se běžně nedostane. K vidění tady budou skejťáci, bikeři, parkurité, kejklíři nebo třeba i tvůrci graffiti, kteří společně rozpohybují celou ulici,“ přibližuje Vojtěch Havlovec ze Stop Zevling program s tématem „živá ulice“.

Návštěvníci budou moci vše otestovat i na vlastní kůži. K dispozici bude například improvizovaný bikový a skejtový park, kde bude i možnost zapůjčení vybavení. Neméně zajímavé bude hřiště na netradiční francouzský sport le parkour s ambasadory z profi týmu In Motion nebo testování Ropeskipping, což je moderní verze skákání přes švihadlo. Z nesportovních aktivit bude možné absolvovat třeba lekci kreslení pod vedením profíků ze studia Draw ETC. Součástí budou také graffiti exhibice předních českých umělců nebo pochody kejklířů z cirkusu Takuara.

Výstava fotografií, diskuze, workshopy i kino

Festival United Islands of Prague nabídne i program se vzdělávací tematikou. K vidění bude například stánek mexické ambasády s výstavou fotek a prezentací země. Zajímavý program si připravilo také Portugalské centrum v Praze. Děti se společně s jejich rodiči budou moci zúčastnit hravé lekce portugalštiny v parku a u stánku bude mimo prezentace země probíhat také ochutnávka portugalských specialit. V kině Regina se budou po oba večery promítat zahraniční snímky. V sobotu se mohou návštěvníci těšit na německý snímek B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989, který mapuje unikátní hudební scénu v západním Berlíně.

Nedaleko Karlínského náměstí vznikne za podpory společnosti Karlín Group scéna Radio United Karlín. Půjde o speciální festivalové rádio, které bude vysílat živě přímo z místa, informovat o aktuálním dění a pouštět hudbu vystupujících interpretů. Součástí této scény budou také rozhovory, diskuze, přednášky a tančírna. Kreativci pak jistě ocení také Levi’s stánek, kde budou probíhat tvůrčí workshopy malování na oblečení, vyšívání, sítotisku atd. Nejen děti si oblíbí Skanska Zelenou laboratoř se spoustou zajímavých pokusů, které zejména školákům nabízí odpovědi na otázky týkající se zeleného bydlení a šetrného stavění.

Dobré jídlo a pití samozřejmostí

Chybět samozřejmě nebude ani nespočet stánků a trucků s rozmanitým občerstvením. Návštěvníci budou moci vyzkoušet třeba mexické speciality, texmex kuchyni, palačinky, burgery i veganské pokrmy. K dostání budou i koktejly, freshe a zmrzlina. Součástí bude také pojízdná Costa Coffee kavárna. Samozřejmostí budou i stánky s alkoholickými a nealkoholickými nápoji. Pivaři se mohou těšit na pivo značky Krušovice.

Více informací naleznete na www.unitedislands.cz.PROJEKT ZAHÁLKA V HN

Na břehu Vltavy roste nová obytná čtvrť se stovkami bytů. Tolik bytů najednou ještě letos žádný developer na trh neuvedl

více najdete na https://byznys.ihned.cz/reality/c1-66138840-na-brehu-vltavy-roste-nova-obytna-ctvrt-se-stovkami-bytu-tolik-bytu-najednou-jeste-letos-zadny-developer-na-trh-neuvedl

REZIDENČNÍ PROJEKT ZAHÁLKA MÁ STAVEBNÍ POVOLENÍ

Obytná čtvrť Zahálka v sousedství golfového hřiště Hodkovičky má stavební povolení: nabídne přes 800 bytů v atraktivním prostředí plném zeleně

Developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding získaly pravomocné stavební povolení pro projekt nové obytné čtvrti v pražských Hodkovičkách, který nabídne v sedmi domech celkem 800 bytů a služby pro občany.

Obytná čtvrť nazvaná Zahálka vznikne v sousedství golfového hřiště a sportovně rekreačního areálu na břehu Vltavy. „V tuto chvíli dokončujeme výběrové řízení na generálního dodavatele stavby, první dva domy začneme stavět ihned poté,“ uvedl Jan Ludvík, generální ředitel společnosti Karlín Group s tím, že lidé by se do svých bytů měli začít stěhovat nejpozději do dvou let.

Přední tuzemský developer Karlín Group, který je iniciátorem projektu, je znám jako tvůrce moderní městské architektury. Tak jako u všech dosavadních staveb i zde klade vysoký důraz na jeho citlivé začlenění do okolí a na zajištění co největšího komfortu pro budoucí obyvatele. I proto skupiny Horizon Holding a Karlín Group přizvaly k projektu hned tři významná architektonická studia - Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael), doplněná o odborníky na krajinářskou architekturu z tuzemského Atelieru Flera.

Výsledkem jejich práce je kvalitní architektura zasazená do městského parku s desítkami stromů, hřišti, loukami, biokoridorem přírodního potoka a dalšími funkcemi, které zpříjemní život novým obyvatelům. Budovy nabídnou byty o velikosti od 1+kk až po 5+kk s velkými okny a terasami, které umožní výhled do atraktivního okolí. „Unikátní poloha vybídla architekty k tomu, aby maximalizovali využití pohledů na údolí Vltavy s přírodní dominantou Chuchelského háje v pozadí,“ uvedl Jan Ludvík. Ceny bytů budou startovat na 3 milionech korun včetně DPH.

„Spolupráce s Karlín Group se nám osvědčila již na projektu Rezidence Vltava, jsme tedy velmi rádi, že můžeme společně připravit i první etapu Zahálky, v rámci níž vzniknou dva domy s celkem 240 byty. Dalších pět budov s nabídkou 560 jednotek zrealizujeme v naší gesci,“ uvedl Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon Holding. „Budovy disponují i komerčními prostory, vznikne tak prostor pro služby budoucím rezidentům. Zároveň je součástí projektu i mateřská školka, která bude po jejím dostavění provozována příslušnou městskou částí. Celý areál počítá výhradně s podzemním parkováním pro 1 000 vozů, aby veškerý povrch zůstal zachován pro zeleň,“ doplnil Furman.

Projekt získal jméno Zahálka právě díky tomu, že je zasazen do přírody a vybízí tak k oddychu u golfu, k procházce nebo k cyklistickým výletům do blízkých lokalit. Místo má ale i výborné napojení na centrum Prahy. Toho lze dosáhnout rychlou tramvají do 20ti minut, za zhruba stejnou dobu lze dojet do centra i na kole cyklostezkou podél Vltavy.

sledujte www.mojezahalka.cz


ARCHITEKT A HEREC DAVID VÁVRA V KARLÍNĚ. KARLÍN JE IN...

Více zde

hledáme posilu týmu - asistent /asistentka architekta - vhodné pro absolventy

více zde

V Česku vznikají soukromé "koleje" západního střihu. Největší vyroste v pražských Holešovicích

Německá společnost International Campus si vytyčila za cíl postavit v Praze několik studentských rezidencí pro vysokoškoláky s kapacitou 2500 lůžek.
První ubytovací zařízení pod značkou The Fizz začne vyrůstat v letošním roce v Praze-Holešovicích.
V Německu je z nových vysokoškoláků každý pátý z ciziny.
V Česku loni tvořil podíl zahraničních studentů 4,3 procenta.
Německá společnost International Campus si vytyčila za cíl postavit v Praze několik studentských rezidencí pro vysokoškoláky s kapacitou 2500 lůžek. Firma se v Česku domluvila na spolupráci s developerem Karlín Group, který pro ni bude v Praze vyhledávat vhodné lokality.

První ubytovací zařízení pod značkou The Fizz začne vyrůstat v letošním roce v Praze-Holešovicích a s 529 apartmány bude největším projektem svého druhu v tuzemsku.

O vytvoření společného podniku, v němž má český developer Karlín Group a německá firma shodně poloviční podíl, společnosti informovaly koncem února. International Campus působí vedle Německa také v Nizozemsku, Rakousku a expanduje do dalších evropských zemí.

O vstup na český trh usiluje také společnost Round Hill Capital, která provozuje bytové domy pro studenty ve Velké Británii pod značkou Nido.

Obě firmy se snaží v domech vytvářet komunitní atmosféru – studentům jsou k dispozici čítárny, místnosti pro sledování filmů či fitness centra. Velký důraz kladou na vytváření prostor, kde se mohou mladí lidé potkávat.

V Česku začaly vznikat první soukromé nájemní domy pro studenty vysokých škol asi před pěti lety. Většina z nich je v Praze, ale první moderní studentskou rezidenci má od loňského podzimu Brno a další se staví například v Plzni. Většinou se v nich vzhledem k vyšším cenám ubytovávají cizinci. Podíl zahraničních studentů na českých vysokých školách v posledních 15 letech stabilně roste, v roce 2016 tvořil jejich podíl 14 procent z celkového počtů studentů českých vysokých škol. Loni jejich podíl klesl na 4,3 procenta. Více než polovina zahraničních studentů pochází ze Slovenska, dalšími nejpočetnějšími skupinami jsou Rusové a Ukrajinci.

Podle dat UNESCO Institute for Statistics mají největší podíl zahraničních studentů vysoké školy v USA, ve Spojeném království, v Austrálii, Francii a Německu.

V poslední jmenované zemi je z nových studentů každý pátý z ciziny, přičemž zdaleka největší podíl tvoří studenti z Číny, s odstupem následuje Indie a Rusko. Ti podle průzkumu firmy International Campus nejčastěji míří do Berlína, Mnichova, Cách, Freiburgu a Frankfurtu. Německo je oblíbeným studijním cílem i proto, že na státních univerzitách neplatí školné ani cizinci a studijní programy jsou kvalitní.

Martina Marečková
Hospodářské noviny
4. 3. 2018


https://byznys.ihned.cz/c1-66067680-v-cesku-vznikaji-soukrome-koleje-zapadniho-strihu-nejvetsi-vyroste-v-prazskych-holesovicich

POZVÁNKA NA PŘEDSTAVENÍ LANDSCAPE FESTIVALU 2018

První vlaštovka letošního Landscape Festivalu 2018 v Galerii Jaroslava Fragnera. OBJEVTE PRAŽSKOU DIVOČINU! 7.3.2018 v 19.00

Představení záměrů landscape festivalu a výstava projektů a koncepcí
pro vybrané lokality Městské části Praha 3, Praha 7 a Praha 8
koncepční studie, soutěže, studentské projekty
zahájení výstavy 7/3 v 19.00 odborná diskuze 13/3 v 18.30
Galerie Jaroslava Fragnera Betlémské nám. 5a, Praha 1
landscape-festival.cz | gjf.cz
  Více informací zde

2. KARLÍNSKÝ PLES již v březnu!!!

Karlín opět v rytmu tance... vstupenky na GoOut.cz
info na https://www.facebook.com/plesvkarline/

Karlín Group a International Campus postaví v Holešovicích největší projekt studentského bydlení.

Přední český developer a německá firma zaměřená na studentské nájemní bydlení plánují postupně v Praze až 2500 studentských lůžek.

V pražských Holešovicích vznikne největší novodobý projekt bydlení pro vysokoškoláky s celkem 529 apartmány. Jedinečný je nejen velikostí, ale i svým celkovým pojetím a rozsahem nabízených služeb, které výrazně předčí dosud běžný standard studentského ubytování v Praze. Vysokoškolákům začne sloužit v prvním čtvrtletí roku 2020.

Ve společném projektu se sešli přední tuzemský developer Karlín Group a jedna z nejrychleji rostoucích firem na trhu studentského ubytování v Evropě International Campus. Osmipodlažní stavba s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních bude zahájena ve druhém čtvrtletí letošního roku, v tuto chvíli probíhá výběr jejího generálního dodavatele.

Rezidence nabídne špičkové zázemí. U vlastních studentských pokojů je kladen důraz na soukromí. Budou proto výrazně odděleny od společných prostor, které budou sloužit k potkávání mladých lidí a k různým akcím a aktivitám.

Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se skybarem a s prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. Objekt nabídne i skladovací prostory pro každý z pokojů. V areálu bude i fitness centrum, venkovní sportovní hřiště a velká půjčovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí.

Stavba vznikne u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Praha-Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlé transformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón - Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám. Autorem projektu je přední český architekt Pavel Hnilička.

V tuzemsku ojedinělé pojetí studentského bydlení s mnoha službami se stává v západní Evropě standardem. Preferují ho i samotné univerzity, které si ověřily, že interakce mezi studenty vede k jejich lepším studijním výsledkům. Právě na tento typ bydlení se zaměřuje společnost International Campus, která při stavbě kolejí se západoevropskými vysokými školami spolupracuje.

International Campus v současné době v Německu, Nizozemí a Rakousku provozuje, nebo má před dokončením, více než devět tisíc studentských apartmánů a 2500 bytů pro mladé profesionály (absolventy). Firma založila celkem pět fondů, do kterých své projekty vkládá a kde zhodnocují své prostředky institucionální investoři. Společnost plánuje expanzi i do dalších evropských zemí.

Se stavbou rezidence pro studenty v této lokalitě počítal Karlín Group delší dobu, hledal pro ni ale spoluinvestora. S International Campus se nakonec developerská firma dohodla nejen na stavbě tohoto objektu, ale společně budou pokračovat i v dalších projektech. Celkem v Praze plánují postavit cca 2500 ubytovacích míst pro studenty.

"Spojení se silným partnerem, který v západní Evropě provozuje již celou řadu podobných zařízení, nám umožní realizovat náš dlouhodobější záměr přinést investorsky zajímavý produkt kvalitního studentského ubytování na pražský trh. Ve střednědobém horizontu chce vybudovat několik podobných projektů. Souvisí to se strategií Karlín Group, která kromě standardních developerských projektů profesionálním způsobem zaplňuje i mezery na trhu. Zúročujeme tak naše několikaleté přípravy. Know-how jsme čerpali v zahraničí, například i aktivní účastí v mezinárodní síti developerů, provozovatelů a investorů studentského bydlení The Class of 2020," uvedl prezident Karlín Group Serge Borenstein.

"Svoji první akvizici v Praze vnímáme jako pokračování naší rychlé expanze v Evropě. Jde o naše první aktivity v České republice, kde spolupracujeme s místním zkušeným partnerem. Ve střednědobém horizontu plánujeme vybudovat v Praze 2500 atraktivních ubytovacích míst pro studenty. Aktuálně také pracujeme na získávání dalších nemovitostí na lukrativních místech ve střední a východní Evropě," uvedl Horst Lieder, výkonný ředitel International Campus AG.
V Holešovicích jsou oba partneři padesátiprocentními společníky. International Campus po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat a to v rámci rostoucí mezinárodní sítě The Fizz.

V holešovickém projektu bude naprostá většina bytů určena pro jednoho studenta, základní velikost pokoje se pohybuje kolem 20 metrů čtverečních. Ubytování zde najde více než 600 vysokoškoláků. Výše nájemného zatím nebyla určena.

International Campus počítá s tím, že velkou část pokojů si pronajmou studenti ze zahraničí. "Pro jejich rodiče je klíčové bezpečí. Posílají své děti do cizího prostředí a chtějí mít jistotu, že je v budově člověk, na kterého se mohou obrátit, pokud by měly nějaký problém. Naše budovy jsou hlídané a personál je v nich k dispozici 24 hodin denně," uvedl Wouter van den Eijnden, ředitel pro zahraniční expanzi z International Campus. V Praze nyní na 34 univerzitách studuje zhruba 146 tisíc studentů, z toho je cca 25 tisíc cizinců.


Nový developerský projekt Karlín Group má významného investora: katolickou církev

Společnost Karlín Group získala významného investora pro nový projekt multifukčního objektu v Křižíkově ulici v pražském Karlíně. Do společného podniku s developerem vstoupilo Biskupství královéhradecké.

Nová multifunkční budova, která je dílem mezinárodně uznávaného architektonického studia Bevk Perović Arhitekti (Slovinsko), nabídne zhruba 70 převážně větších bytů a dále kanceláře, provozovny a prodejny v nižších patrech objektu. Parkování a další zázemí objektu bude umístěno v podzemních garážích. Budova bude umístěna v proluce mezi stávajícími karlínskými budovami a svým architektonickým pojetím vytvoří významný městotvorný prvek. Sousedit bude přímo s nově vybudovaným parkem a v atriu bude mít vlastní zahradu. Celkové investiční náklady projektu, který zahrnuje cca 12.000 m2 v nadzemních podlažích a tři podlaží v podzemí, budou kolem 670 mil Kč.

Kdysi opomíjený průmyslový Karlín je nyní i díky úsilí developerské společnosti Karlín Group respektovanou částí Prahy. "Je místem, kde lidé rádi bydlí, kde sídlí úspěšné firmy a živnostníci, kde je velký výběr kaváren a restaurací a kam se dnes chodí za kulturou. Nový projekt tento charakter živé městské čtvrti skvěle doplňuje tím, jak v sobě spojuje komerční a bytové prostory přímo v samotném srdci této části města," řekl Serge Borenstein, prezident Karlín Group.

Stavba nového domu by mohla být zahájena na přelomu tohoto a příštího roku a s jejím dokončením se počítá v roce 2020. Celý projekt je unikátní nejen architektonickým pojetím a netradičním investorem. Unikátním je i investiční plán. Ten je založen na prodeji všech prostor konečným majitelům, a to včetně kanceláří a provozoven, u nichž především jde na místním trhu o dosud ojedinělé řešení.

"Klasické dělení budov na rezidenční a kancelářské je dle našeho názoru minulostí. Existuje celá řada úspěšných firem a živnostníků, kteří chtějí vlastní kanceláře a provozovny vlastnit a nikoliv pronajímat. Našim klientům zároveň nevadí sdílet společné prostory a zázemí v rámci jednoho domu, naopak v tom spatřují zajímavou synergii a zdroj živého, inspirativního prostředí. Jde o nový trend sledující potřeby moderního městského člověka a Karlín Group chce být u toho," sdělil Jan Ludvík, partner Karlín Group.

Církev investuje své prostředky proto, aby z výnosů mohla financovat svoji činnost a byla v budoucnu nezávislá na státu. Výše zmíněný projekt vhodně doplňuje její ostatní investiční záměry. Jednání o investici včetně všech smluvních záležitostí probíhalo několik měsíců a na straně biskupství se ho účastnil početný tým včetně externích odborníků, jehož součástí byli i poradci z KPMG Česká republika."Jsme dlouhodobým investorem, který klade velký důraz na etický charakter investic. Pro projekt v Karlíně jsme se mimo jiné rozhodli proto, že naším partnerem je společnost, která úspěšně rozvíjí toto území a dává mu novou, přívětivou tvář," uvedl královéhradecký biskup Jan Vokál.

"Tento obchod vnímáme jako prestižní spojení dvou důvěryhodných partnerů v atraktivním projektu a jsme rádi, že jsme mohli být u toho" doplnil Miroslav Linhart, partner oddělení nemovitostí společnosti Deloitte, která obchod zprostředkovala.

Multifunkční objekt v Karlíně navazuje na předchozí úspěšné realizace společnosti Karlín Group. Ta se vždy snažila o rozvíjení živého a pestrého charakteru karlínské čtvrti, a to jak z hlediska architektonického, tak z hlediska prolínání různých funkcí. S podobným přístupem developer připravuje i své další projekty v Karlíně, Holešovicích či na Smíchově. Karlín Group chystá rovněž významný projekt rezidenčního bydlení v Modřanech.

  Více informací zde

Karlín - uklidňující omalovánky

Omalovánky ke stažení zde