kresba year
bgr

public/userfiles/text/NOVINKY_190_a0_arialbd.png

20.11.2017 Přednáška bevk perović arhitekti na FA ČVUT
20.11.2017 Jan Ludvík opětovně zvolen do představenstva Asociace Developerů
15.11.2017 Karlín Group partnerem koncertu Avishai Cohen 2017
10.09.2017 KARLÍN GROUP hlavním partnerem ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU 2017
21.06.2017 Karlín slaví! UNITED ISLANDS Praha 2017 již tento víkend. Přijďe s námi oslavit 200 let Karlína
06.06.2017 Speciální příloha HN KARLÍN 200
01.06.2017 Nové místo na mapě Prahy dostane jméno Zahálka
30.05.2017 KARLÍN GROUP hlavním partnerem ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU 2017
26.05.2017 Karlín slaví 200 let
25.05.2017 Karlín Group partnerem United Islands 2017
1 - 2

Přednáška bevk perović arhitekti na FA ČVUT

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 vás srdečně zveme na přednášku Vasy J. Peroviće z ateliéru bevk perović arhitekti. Spoluzakladatel architektonického ateliéru bevk perović arhitekti, Matija Bevk, je jedním ze zahraničních porotců České ceny za architekturu 2017.

Přednáška se koná na Fakultě architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, místnost č. 152/153 (akvárium) od 18:00 hodin. Pořádá Česká komora architektů, Karlín Group a FA ČVUT.

Architektonickou kancelář bevk perovic arhitekti založili v roce 1997 Matija Bevk a Vasa J. Perović. Mezinárodní tým čítající 15 architektů je jednou z předních architektonických kanceláří ve Slovinsku. V Praze se společností Karlín Group architekti momentálně pracují na 3 nových projektech.

Díla ateliéru byla oceněna pětkrát Plečnikovu cenu za architekturu (slovinská nejprestižnější architektonická cena), Cenou Miese van der Rohe (2007, Fakulta matematiky, Lublaň) nebo Kunstpreis Berlin (2006, udělovaná berlínskou Akademií umění). V roce 2012 bylo práci bevk perovic arhitekti věnováno monografické číslo prestižního časopisu El Croquis 160: Bevk Perović 2004–2012 Condicionalismo (2012).

  Více informací zde

Jan Ludvík opětovně zvolen do představenstva Asociace Developerů

Valná hromada Asociace developerů, konaná ve středu 8. listopadu 2017 zvolila nové členy představenstva pro další dvouleté období. Obměna několika členů boardu předurčuje nový směr Asociace pro další dva roky. Velkým tématem bude revitalizace brownfieldů a velkých nevyužitých ploch. Členové Asociace svým hlasováním odsouhlasili také nového člena, společnost GETBERG Real Estate, základna Asociace tak aktuálně čítá 28 členů. Řádná valná hromada Asociace developerů se konala ve středu 8. 11. 2017 v konferenční místnosti jednoho z členů, společnosti Skanska. Jednáním Asociace oslavila také dva roky své existence, během kterých se rozrostla více než dvojnásobně.

více na www.wedevelop.cz

Karlín Group partnerem koncertu Avishai Cohen 2017

Jazz Meets World in Karlín

KARLÍN GROUP hlavním partnerem ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU 2017

Matija Bevk z ateliéru bevk perovic architekti jedním z letošních porodců České Ceny za Architekturu.

https://ceskacenazaarchitekturu.cz/informace/mezinarodni-porota/

Karlín slaví! UNITED ISLANDS Praha 2017 již tento víkend. Přijďe s námi oslavit 200 let Karlína

KARLÍN GROUP partnerem festivalu UNITED ISLANDS Prague 2017 a oslav Karlín 200.
Program na celý víkend najdete na http://unitedislands.cz/program/

Speciální příloha HN KARLÍN 200

Magazín Karlín 2017

Nové místo na mapě Prahy dostane jméno Zahálka

Společnosti Karlín Group a Horizon Holding vytvořily společný podnik a rozšiřují svoji úspěšnou spolupráci v obydlování vltavského břehu z Karlína do Modřan.
Dnes zanedbaný brownfield v sousedství golfového hřiště Hodkovičky a hlavní pražské cyklostezky se během několika let promění v atraktivní čtvrť s osmi sty byty umístěnými v ekologicky šetrných budovách s certifikací BREEAM. Projekt obohatí populární Modřany nejen o nové byty, ale i o lákavý životní styl v uživatelsky přívětivém komplexu s minimálním vlivem na životní prostředí.
Karlín Group a Horizon Holding v dlouho připravovaném projektu spojí své zkušenosti s revitalizacemi brownfieldů se třemi architektonickými ateliéry – Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael). Na tvorbě krajinářské architektury se podílí Atelier Flera. Výstavba první fáze projektu bude zahájena na začátku příštího roku.
Projekt svým charakterem navazuje na oblíbené koncepty rezidenční výstavby v těsném sousedství městských řek. Velkorysé krajinářské zpracování celého komplexu však běžnou rezidenční funkci budov významně obohacuje o různorodé příležitosti k relaxaci i aktivnímu odpočinku širokého spektra obyvatel, a to způsobem individuálním, rodinným i komunitním. Tvůrci projektu kladou na podobu a využití prostoru obklopujícího bytové domy stejné nároky jako na architekturu domů samotných. Koncept usilující o vytvoření soukromého a veřejného prostoru nenuceně vybízejícího ke kvalitnímu odpočinku bez výčitek dal celému projektu poněkud provokující název Zahálka.
„Nová čtvrť odkazuje názvem i pojetím k tradičním a oblíbeným pražským rezidenčním čtvrtím. Spolu s naším partnerem Horizon Holding chceme vytvořit nové místo pro radost ze života, nabídnout velkorysý prostor a vysoký standard, kde bude relaxace tvořit přirozenou součást všedního dne,“ vysvětluje koncept Serge Borenstein, prezident Karlín Group.
www.zahalka-modrany.cz


O partnerech
Dvacetiletá historie Karlín Group je spjata s cenami ověnčenými rezidenčními i kancelářskými projekty zejména v Karlíně, kterému po tragických záplavách vdechla nový život. Dnes atraktivní městská část je prezentována jako vzor vizionářského, avšak městotvorně pokorného developmentu.
Horizon Holding je součástí největší stavební a developerské společnosti v Izraeli, která již 90 let realizuje projekty napříč světem. V Praze holding úspěšně dokončil projekty v Kyjích, Čimickém údolí a v Karlíně, aktuálně nabízí nové dostupné bydlení v Modřanech a Horoměřicích.


KARLÍN GROUP hlavním partnerem ČESKÉ CENY ZA ARCHITEKTURU 2017

Nominační večer soutěžní přehlídky Česka cena za architekturu 2017 v pondělí 12. června 2017
  Více informací zde

Karlín slaví 200 let

Přijďte s námi slavit do Karlína!!!
  Více informací zde

Karlín Group partnerem United Islands 2017

United Islands připlují do Karlína

Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem.
V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.
" Program festivalu United Islands představí ty nezajímavější objevy nejen
z evropské hudební scény a vrací se tak ke svým kořenům. V programu
najdete mnoho zahraničních interpretů, kteří se představují na světových
festivalech pro vycházející hudební talenty jako například britský
The Great Escape nebo holandský Eurosonic. Věříme, že domácí
publikum nadchnou stejně jako to mezinárodní, " říká Barbora Šubrtová,
programová ředitelka festivalu.

Jádrem programu jsou tentokrát portugalští, k tanci provokující Throes + The Shine, speciální set známých pražských optimistů The Tap Tap, svižné i zasněné kytary rakouských Farewell Dear Ghost, originální spojení jazzu a popu, které přiveze z Izraele Tamir Grinberg, stále stoupající hvězdu mezi českými písničkáři, čerstvého držitele dvou ocenění Anděl, objev letošního roku Thoma Artwaye, nebo křehká a okouzlující downtempa rumunských Next Ex. Spolu s nimi se ale opět představí i několik desítek dalších, vycházejících i už osvědčených jmen domácí
i evropské produkce. A chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství známého kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech, v zahradě sídla Českého rozhlasu Regina DAB Praha a na Rohanském ostrově, kde budou scény ČT Art Stage a Radia 1. Jednotlivé scény budou propojeny korzy se stánky a dalšími aktivitami, které oživí prostor čtvrti, dnes poněkud neprávem považované především za úřednickou.

Festivalové dění bude propojené s oslavami, které pořádá spolek Karlín 200. Připomínají, že dnešní městská čtvrť byla založena 23. června 1817, kdy císař František I. potvrdil vznik prvního pražského předměstí, nazvaného na počest jeho choti Karoliny Augusty: Karolinenthal.
Hlavní program karlínských oslav započne v pátek 23. 6. 2017 v 15 hodin, kdy bude uložena časová schránka pro další generace.
Sobota 24. 6. 2017 pak nabídne od 13 hodin program pro děti a jejich rodiče, koncert v kostele Cyrila a Metoděje, divadelní a hudební výstupy, řemeslný workshop, přehlídku historických vozů Praga montovaných v Karlíně, narozeninovou sousedskou tabuli a další překvapení. V 15 hodin vyrazí slavnostní průvod z Karlínského náměstí, který otevře sobotní program United Islands of Prague 2017.
Stejně jako v předchozích letech bude víkendu předcházet 22. června Klubová noc, která na pódiích klubů Futurum, Rock Café, Jazz Dock, 007 Strahov, Paláce Akropolis, Potrvá a řady dalších představí především čerstvá jména a objevy tuzemské scény.
Doprovodný program tentokrát ponese název United Continents.
V pohybové sekci si návštěvníci budou moci vyzkoušet sporty jednotlivých kontinentů - například africkou mancalu, asijskou obdobu nohejbalu sepak takraw, americký softball, čínské jianzi, portugalskou obdobu petanque zvanou jogo de malha nebo australský kriket.
Ve spolupráci s Památníkem ticha vznikne na Rohanském ostrově obraz z bubnů-kachonů „Carton Cajon“, který pozve návštěvníky na alternativní scénu na nádraží Bubny. Obraz se následně promění v nástroje rytmického happeningu, ve kterém si zahrají návštěvníci vedle profesionálních muzikantů.
Na “Náměstíčku neziskových organizací” budou k dispozici stánky těch, kteří se věnují tématům lidských práv, sociální problematice, vzdělávání
a pomoci handicapovaným. Element crew zase nabídne workshopy s výukou break dance, lokking, poping a dalších tanců. Festival bude mít i svou odpočinkovou zónu, pestrý program pro děti a servis pro jejich maminky.
V rámci festivalu oslaví své “narozeniny” i jedna z nejznámějších humanitárních organizací u nás. „Člověk v tísni slaví nejen výročí 25 let, ale oslavuje především všechny, kteří pomáhají druhým. Ceníme si všech dárců a štědrých lidí a moc jim děkujeme, že spolu s námi mění svět
k lepšímu. Chceme zdůraznit, že pomoc jakéhokoliv druhu - třeba i jen to, že pomůžete někomu s těžkou taškou do schodů – má smysl.

Chceme, aby naše výročí patřilo všem štědrým lidem," říká Tomáš Vyhnálek z Člověka v tísni.
Festival United Islands of Prague přináší oživení pražskému kulturnímu životu, přispívá k pověsti Prahy jako jednoho z předních kulturních měst střední Evropy. Z rozhodnutí rady Magistrátu hl. Města Prahy se stal jednou ze sedmi nejvýznamějších pražských akcí roku 2017.
Díky své jedinečné dramaturgii spojující tradiční a současnou hudbou z celé Evropy, obdržel festival v letošním roce mezinárodní ocenění EFFE - Europe for Festivals, Festivals for Europe pro roky 2017- 2018.
Letos se koná za podpory Magistátu hlavního města Prahy, MČ Praha 1, MČ Praha 5, MČ Praha 6 a MČ Praha 8.
„Festival United Islands of Prague na začátku letního období již tradičně obohacuje pražskou hudební, respektive kulturní scénu. Za dobu svého trvání „Spojené ostrovy“ potvrdily svým programem i rozsahem, že patří k největším pražským festivalovým akcím tohoto druhu. I vzhledem k tomuto je hl. město Praha zařadilo mezi sedm významných akcí, které se těší významné a kontinuální podpoře města. Jsem si jist, že i letos jsou tři festivalové dny dostatečně dlouhé a nabité, aby si každý návštěvník vybral jemu blízký žánr či interprety, ale zároveň si užil i krásu červnové Prahy“ uvedl Jan Wolf, radní hl. m. Prahy pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a národnostní menšiny.
Festival je pod záštitou primátorky HMP Adriany Krnáčové, radního pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a národnostní menšiny Jana Wolfa, náměstka primátorky Petra Dolínka a Jany Solomonové, radní MČ Praha 8 pro kulturu, sport, volný čas a seniory.
Generálním mediálním partnerem je Česká televize a hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas. Mediálními partnery jsou Radio 1, Radio Beat, Deník a Headliner.

"Jsem velice ráda, že se letošní festival United Islands of Prague bude konat na Praze 8 v Karlíně. Kdy se během jednoho víkendu rozezní Karlín hudbou všech žánrů a stylů, a současně oslaví své 200. narozeniny," říká Jana Solomonová, radní MČ Prahy 8 pro kulturu, sport, volný čas a seniory.

Díky podpoře partnerů je vstup na United Islands of Prague 2017 letos opět volný. Děkujeme těmto společnostem a partnerům:
Královský pivovar Krušovice
Oficiální dopravce DPP
Becherovka
Havana
Jameson
Metaxa
Státní zemědělský intervenční fond (KLASA) Kooperativa
Pražská plynárenská
Karlín Group
Konsorcium Pro Karlín
Tchibo Mazagrande
Costa Coffee
Kofola
AFI Europe Czech Republic s.r.o.
Sekyra Group
Spotify
Státní fond kultury v ČR
OSA - Ochranný svaz autorský
Rakouské kulturní fórum v Praze
Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze Rumunský kulturní institut v Praze
Portugalské centrum v Praze
Velvyslanectví Státu Izrael v ČR
Slovenský institut v Praze
Zastoupení vlámské vlády v ČR
Polský institut v Praze
Nadace Život Umělce
Kontakt:
Markéta Mohoritová
+420 605 527 527 marketa.mohoritova@gmail.com

Členové Konsorcia pro Karlín uklidili Rohan

Praha, 7. dubna 2017 – V rámci aktivit Konsorcia pro Karlín, které mají za cíl zlepšovat prostředí a udržovat kouzlo Karlína, se ve čtvrtek 6. dubna konal dobrovolnický den, během něhož zaměstnanci členů Konsorcia uklidili vybrané lokality v okolí. Akce proběhla ve spolupráci s Městskou částí Praha 8. Zúčastnili se zástupci společností SKANSKA, Karlín Group a sdružení agentur KOTELNA 55. Dobrovolnický den se připojil k celonárodní aktivitě Ukliďme Česko a má ambici stát se tradicí se zapojením dalších členů Konsorcia pro Karlín.

Čtyři desítky zástupců významných firem sídlících v Karlíně se postaraly o úklid a kultivaci části Rohanského nábřeží v okolí přívozu a východní část zeleného pruhu mezi komunikacemi Rohanské nábřeží
a Pobřežní. Oblast nejen vyčistili od odpadků, ale také posekali trávník, prostříhali keře a stromy a vyčistili porost od plevelu a náletových dřevin. Bio odpad nakonec zaplnil celé dva kontejnery. Jeden kontejner pak připadl na odpadky a suť.
Akci podpořil odbor životního prostředí MČ Praha 8. Konsorcium plánuje v dobrovolnických úklidových dnech pokračovat v průběhu celého roku a zapojit také další členy a firmy sídlící v Karlíně. „Jedná se o další z mnoha aktivit, kterými chtějí členové Konsorcia přispět k výjimečnému prostředí jedné z nejrychleji se měnící čtvrti v Praze. Vedle podílení se
na zvyšování bezpečnosti, čistoty ulic a zvelebování veřejného prostranství je Konsorcium partnerem projektů jako Léto pod viaduktem, Karlínského masopustu nebo například Karlínského plesu,“ přiblížila činnost Konsorcia Hana Samuelová, ředitelka Konsorcia pro Karlín o.p.s.
Karel Fronk, vedoucí oddělení udržitelného rozvoje ve společnosti SKANSKA, k účasti zaměstnanců na dobrovolnickém dni dodává: „Karlín je místem, kde společnost Skanska sídlí a realizuje celou řadu stavebních aktivit. Chceme svému okolí ukázat, že jsme nejen profesionální stavební firmou, ale také dobrým sousedem. Prostřednictvím dnešního Dne dobrovolnictví děkujeme karlínské komunitě za trpělivost při naší stavební činnosti.“
O Konsorciu pro Karlín:
Konsorcium pro Karlín je nepolitické a neziskové sdružení významných společností a firem, které sídlí a působí v Karlíně. Založeno bylo v roce 2013. Jako členové Konsorcia pro Karlín zde chtějí společnosti nejen podnikat, ale také trávit volný čas, bavit se, procházet se a užívat si parky, restaurace a vůbec atmosféru karlínských ulic a zákoutí. Ukazovat Karlín svým obchodním partnerům a být na něj jako na svou čtvrť hrdí. Cílem Konsorcia tak je přispívat k tomu, aby se karlínské prostředí stále zlepšovalo. Být dobrými sousedy a ve spolupráci s obyvateli Karlína, s Úřadem městské části Praha 8 i s Magistrátem hl. m. Prahy se na pokroku aktivně podílet. www.prokarlin.cz


ASOCIACE DEVELOPERŮ NA MIPIMU 2017

http://new.stavebni-forum.cz/mipim-vytycil-novy-udel/

1.KARLÍNSKÝ PLES

KARLÍN GROUP partnerem KARLÍNSKÉ NOCI ve FÓRU KARLÍN 31.3.2017
Nezapomeňte si koupit vstupenky - stále ještě v prodeji v síti GoOut!!!
více na https://www.facebook.com/pleskarlin/?fref=ts

  Více informací zde