kresba year
bgr

public/userfiles/text/NOVINKY_190_a0_arialbd.png

20.05.2013 KARLÍN GROUP PARTNEREM reSITE 2013
10.04.2013 KEYSTONE V ZEN MAGAZÍNU DENÍKU E15 03/2013
21.03.2013 KANCELÁŘE BUDOUCNOSTI - SERGE BORENSTEIN V ANKETĚ ČASOPISU ASB
28.02.2013 KARLÍN GROUP DOKONČIL PRODEJ PROJEKTU CORSO IIB
21.02.2013 KARLÍN GROUP PARTNEREM VÝSTAV V GALERII JAROSLAVA FRAGNERA
15.02.2013 ROZHOVOR SE SERGEM BORENSTEINEM V DEVELOPMENT NEWS
11.02.2013 KEYSTONE V MF DNES
1 - 2

KARLÍN GROUP VÁM PŘEJE KRÁSNÝ ROK 2014


REZIDENCE VLTAVA - NOVÉ BYDLENÍ V KARLÍNĚ

KARLÍN GROUP exkluzivním obchodním partnerem nového rezidenční projektu. Rezidence Vltava je další originální novostavbou, díky níž se Karlín mění v jedno z nejpříjemnějších míst Prahy.

Přímo na zeleném nábřeží nad Vltavou, dvacet minut pěšky od náměstí Republiky, téměř v centru města a přece obklopeno přírodou bude na prodej 105 nových bytů. Světlo, prostor a harmonie. To jsou naše hodnoty při dotváření nejhezčích částí Rohanského ostrova.

www.rezidencevltava.cz

PROMAT a SIPRAL - TECHNICKÁ KONFERENCE CORSO KARLÍN


  Více informací zde

KARLÍN GROUP PARTNEREM FESTIVALU SIGNAL 2013

Festival světla SIGNAL rozsvítí podzimní Prahu! /17. - 20. 10. 2013/
Historické srdce Prahy se na čtyři dny stane centrem nových technologií, uchvacujících nápadů a nespoutané kreativity. Festival SIGNAL oživí dobře známá i tajemná a skrytá místa Prahy výtvory známých českých i zahraničních audiovizuálních umělců. Nabídne to nejlepší z této dynamické umělecké disciplíny a představí naše město jako místo pro život a umění, město přívětivé ke svým obyvatelům i návštěvníkům, jako magický prostor, kde se dlouhá a dramatická historie prolíná s jeho přítomností. Rozzáříme Prahu, budťe u toho s námi!
více na www.signalfestival.com

DEN ARCHITEKTURY 05-06 10 2013 OBJEVTE SVÉ MĚSTO

Projekty KARLÍN GROUP v rámci Dne Architektury - PRAHA - KARLÍN - Nejrychleji se rozvíjející pražská čtvrť s Martinem Rusinou. Z podhoubí nejstaršího předměstí vyrůstají nové stavby od českých i zahraničních architektů. Sraz: Sobota 5.10.,10.00, Karlínské nám. před kostelem sv. Cyrila a Metoděje. více na www.denarchitektury.cz

ROZHOVOR SE SERGEM BORENSTEINEM V ASB 09/2013

Architektura, Stavebnictví, Byznys 09/2013: Čína není daleko
  Více informací zde

TRAŤ GALERIÍ PRAHA - KARLÍN - VIADUKT 19.-21.9.2013

Parkoviště pod viaduktem se změní v přehlídku umění.

Projekt CCEA otevírá téma prostoru pod karlínským viaduktem pro kulturu a pro město.

Od čtvrtka 19.9. do soboty 21.9. mezi ulicemi Křižíkova a Sokolovská vyplní oblouky Negrelliho viaduktu výstavy pražských galerií, prostor oživí koncerty, divadelní a taneční představení, dětské tvůrčí dílny, autorská čtení, přednášky, ukázky kulinářského umění a po viaduktu veřejnost provedou Richard Biegel a Vladimír 518.

Negrelliho Viadukt je v provozu od roku 1850. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších technických staveb Prahy a České republiky, druhý nejstarší most v Praze. Bohužel dnešní stav viaduktu je v rozporu se všemi kvalitami, které jeho prostory nabízí.

Záměrem tohoto projektu CCEA je upozornit na potenciál Negrelliho viaduktu a ověřit možnosti, jak jej začlenit do městského života. Trať galerií v sobě skrývá tři roviny - uměleckou interpretaci prostoru galeriemi, kurátory a umělci, dále to je dočasné otevření objektu veřejnosti spolu s jeho intenzivní přeměnou, která nahrazuje neživou vizualizaci experimentem. Třetí rovinou budou dva studentské workshopy organizované paralelně s programem. Jeden workshop bude se zaměřením na nasvětlení staveb ve veřejném prostoru vedený experty z Philips, druhý bude architektonický ve spolupráci s ARCHIP o procesu proměny Negrelliho viaduktu, který povedou Patrik Hoffman (Atelier Hoffman) a Petr Lešek (Projektil). Cílem architektonického workshopu je najít pro Negrelliho viadukt vhodný architektonicko-ekonomický model, který by nebyl postavený na standardním developerském principu. Výsledky budou prezentovány 21.9. v 17.00 a uvedou tak diskuzi o možné budoucnosti viaduktu se zástupci hlavního města Prahy, Prahy 8, Správy železnic a veřejností.

Podmínkou uměleckých instalací je jen minimální úprava oblouků pro výstavní účely, bude tedy zajímavé zjistit, jak se s prostory jednotliví umělci vypořádají. Projektu se účastní A.M.180 gallery, Divus, který zajišťuje také další stránku společenské zábavy - Pragerkabarett bar. Dále se představí Drdova gallery, Galerie Ferdinanda Baumanna, FUTURA, MeetFactory, Galerie Patricia Milano a Tranzitdisplay.

Každý ze tří večerů bude v různých hudebních režiích. O první se postarají mimo jiné samotné galerie, zahrají kapely Střešovická kramle nebo Ruce naší Dory, na závěr zahraje DJ Orisha. Páteční večer bude ve znamení experimentu, Prague Modern Young a Ponec se představí ve společném vystoupení ImproVIAdukt, následovat bude performance Autopsia Archive Prague. Sobotní večer nese název Easterndaze presents, pod kterým se skrývají koncerty čtyř kapel, Střed světa (CZ), S Olbricht, SILF (HU) a Shibuya Motors (SK). Celým sobotním programem se Trať galerií připojuje k celoměstské sousedské slavnosti Zažít město jinak pořádané sdružením Auto*Mat a spolu s dalšími osmi místy tak oživí Karlínskou zónu.

Proč takovýto umělecko-kulturní třídenní maraton?
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), do jejíhož majetku karlínský viadukt patří, oznámila, že se chystá zahájit práce na spojení Masarykova nádraží s letištěm. Celá akce má přitom začít opravou Negrelliho viaduktu, SŽDC už postupně vypovídává stávající nájemní smlouvy. Radnice Prahy 8 je už dlouhodobě nakloněna představě mostu zapojeného do karlínského života a zamýšlela, že si po vzoru jiných evropských měst oblouky pronajme a zprostředkuje coby nebytové prostory např. kavárnám, ateliérům, nebo dílnám. Ovšem pohled na rekonstrukci Negrelliho viaduktu má SŽDC přinejmenším opatrný a upřednostňuje verzi, kdy by oblouky zůstaly prázdné.
Zde se nám otevírá prostor pro diskuzi. Potenciál Negrelliho viaduktu je totiž v jeho možném přínosu nejen obyvatelům Karlína, ale i pražskému kulturnímu životu. Rekonstrukce dopravní stavby spojená s jejím dalším využitím zvýší atraktivitu místa daleko více než jenom její oprášená přítomnost.

Bližší informace:
www.ccea.cz

Trať galerií je podporována hlavním městem Prahou.
Záštitu nad projektem převzal Jiří Janků, starosta městské části Praha 8.

Hlavní partneři:
Nadace Vodafone Česká republika
Konsorcium pro Karlín

Hlavní mediální partner:
economia – Hospodářské noviny, ihned.cz, Respekt

Partneři:
Alza, ALTYsound, BU2R, Copy General, K.S.H. Ochranná a bezpečnostní služba, mm cité, Philips

Mediální partneři:
A2, Archiweb, Art&Antiques, ArtMap, Earch, Era 21, Radio 1

Podpora:
Zažít město jinak, Auto*Mat

Zvláštní poděkování:
ARCHIP, Holubová advokáti, Karlín sobě, Maďarský kulturní institut, Obálka Prahakontakt:
Yvette Vašourková, vasourkova@ccea.cz, 604 847 510
CCEA MOBA, urbanity@ccea.cz, 725 467 148

Program
19.9. 16 00 Představení projektu pro média a veřejnost
17 00 Vladimír 518 – prohlídka viaduktu
18 00 vernisáž
18 30 Antonín Novotný - Karlínské Mojito – divadelní vystoupení
19 00 Ruce naší Dory - koncert
Střešovická kramle - koncert
Mlsná kavka + Green Doors – vegetariánská cuisine + Slyšet město jinak
21 00 DJ Orisha (B-fly)
20.9. 10 00 - 16 00 Karlínské Spektrum – umělecká tvůrčí dílna
16 00 Sváťovo dividlo - O Koblížkovi – loutkové divadlo
17 00 David Karásek (mmcité) - Veřejný prostor a design městského mobiliáře -- přednáška
17 30 CCEA MOBA - Využití viaduktů v zahraničí - přednáška
18 00 S.d.Ch. Divadelní seminář Varlén: Világoš pod viaduktem
19 00 Prague Modern Young + Ponec – ImproVIAdukt - improvizační tanečně-hudební interakce
21 00 Autopsia Archive Prague – hudební performance
21.9. 10 00 - 14 00 Karlínské Spektrum – umělecká tvůrčí dílna
10 00 – 13 00 Galerie GUD – Praha v mých očích - dětský workshop
14 00 Helena Čubová – Meškání v intermezzu – autorské čtení
+ Gala Lozynská violoncello
Josef Straka – Vlakové texty a texty psané ve vlaku – autorské čtení
15 00 Richard Biegel – prohlídka viaduktu
16 00 Sabotanic Garden (FIN/CZ) - hudební performance
17 00 Prezentace výsledků studentského workshopu + diskuze
18 00 Easterndaze presents:
Střed Světa live /Baba Vanga, CZ/ - koncert
S Olbricht live /Opal Tapes, HU/ - koncert
SILF live /Farbwechsel, HU/ - koncert
Shibuya Motors live /Atrakt Art, SK/ - koncert


  Více informací zde

reSITE 2013

O čem byla reSITE konference 2013 "Metropole v centru: Nekonečné zdroje"?

Drazí přátelé,

doufáme, že jste měli krásné léto! My jsme si především užívali vašich skvělých ohlasů na letošní reSITE konferenci. A nyní, od září, již pilně pracujeme na jejím dalším - třetím ročníku. S Vámi, kteří jste se k nám připojili v letošním červnu v DOXu, se rádi opět setkáme v červnu 2014! A vy, kterým konference unikla, připravte se včas na vyhlášení programu a otevření registrace pro příští rok. Pro zkrácení čekání jsme pro Vás připravili tento krátký souhrn událostí.

O čem byla reSITE konference 2013 "Metropole v centru: Nekonečné zdroje"?

Konference reSITE 2013 pojmenovala problémy obnovy Prahy a dalších post-komunistických měst ve středo- a východoevropském regionu. Konference se zaměřila na poskytování řešení na úrovni politiky, občanů a investorů; ve prospěch růstu a při vědomí vlastní komplikované historie.

reSITE konference 2013 vynikala vystoupeními světových osobností a odborníků z patnácti zemí, kteří představili své pohledy na město, architekturu a městský rozvoj. Dvoudenní akce se zúčastnilo mezi posluchači více než 550 lidí ze čtrnácti zemí. Hlavní přednášející Adrian Benepe (Město New York) mluvil o odolnosti měst a o cíli současného starosty města, Michaela Bloomberga, vybudovat parky dostupné každému obyvateli New Yorku v maximální vzdálenosti deseti minut chůze. Parky totiž nejen ozdravují prostředí města, ale také zvyšují tržní cenu okolních nemovitostí. Na zahraniční zkušenosti se zaměřil Kees Christiaanse, představující urbanistické projekty kanceláře KCAP z Rotterdamu, s důrazem na východní Evropu. Bývalý primátor Bogoty Enrique Penalosa si vysloužil bouřlivý potlesk celého sálu za svou nemilosrdnou kritiku stinných stránek demokracie a za svá osobní kritická pozorování, která uskutečnil přímo v Praze. Winy Maas, světoznámý architekt z Nizozemska, vyvolal diskusi o tom, co můžou architekti udělat pro Evropu, a o svých převážně kontroverzních počinech. Americký host Greg Lindsay (časopis Fast Company) mluvil o inovačním potenciálu inteligentního pracovního prostředí v současných městech. Alex Washburn (Město New York) se zaměřil na ekonomiku, zónování, udržitelnost a městské plánovací procesy shora-dolů a zdola-nahoru, v souvislosti se směřováním New Yorku mezi elitu nejlépe konkurenceschopných měst na světě.

Více informací o obsahu, průběhu a výsledcích konference můžete najít na stránce resite.cz.
Pokud jste se na konferenci nedostali, můžete shlédnout to nejzajímavější z přednášek na našem kanálu Vimeo. Další prezentace a diskuse budou průběžně doplňovány.

Děkujeme Vám za Vaši podporu!
A přejeme Vám krásný týden
reSITE

KARLÍN GROUP A KONSORTIUM PRO KARLÍN V HOSPODÁŘSKÝCH NOVINÁCH

Firmy si postavily špičkové kanceláře, teď chtějí zlepšit i jejich okolí.
  Více informací zde

DEVELOPERY POVODNĚ NA VLTAVĚ NEODRAZUJÍ

KARLÍN GROUP VE STAVEBNÍM FÓRU

KARLÍN GROUP PARTNEREM reSITE 2013

Podporujeme již druhý ročník festivalu reSITE - červen 19-23, 2013. Program fesivalu najdete na www.resite.cz
  Více informací zde

KEYSTONE V ZEN MAGAZÍNU DENÍKU E15 03/2013

TOP 10 komerčních projektů v Praze
  Více informací zde

KANCELÁŘE BUDOUCNOSTI - SERGE BORENSTEIN V ANKETĚ ČASOPISU ASB


  Více informací zde

KARLÍN GROUP DOKONČIL PRODEJ PROJEKTU CORSO IIB

Skupina KARLÍN GROUP v tomto týdnu úspěšně uzavřela jednání o prodeji budoucího administrativního projektu CORSO IIB v Karlíně. Novým majitelem projektu a příslušných pozemků se stala společnost Skanska Property Czech Republic.

Budoucí budova navržená architektem Ricardo Bofillem je druhým objektem administrativního komplexu CORSO II a navazuje na již dokončený projekt KARLÍN GROUP - CORSO IIA z roku 2008. Celý komplex je kontinuitou architektonického řešení a filosofie úspěšného projektu CORSO KARLÍN.

KARLÍN GROUP se v současné době soustředí na zahájení výstavby residenčního projektu RESIDENCE Vltava v rámci komplexu RIVER GARDENS na Rohanském nábřeží a na další fáze areálu River Gardens v jeho východní části. Developerská skupina mimo jiné také připravuje rozsáhlý residenční projekt v Modřanech.

KARLÍN GROUP PARTNEREM VÝSTAV V GALERII JAROSLAVA FRAGNERA

SWISS POSITIONS: 33 přístupů k trvale udržitelnému způsobu stavění, DISINCTION ROMANDE D'ARCHITECTURE 2010. Švýcarské jaro v Galerii Jaroslava Fragnera. 7. března 2013 přednášky švýcarských architektů Rogera Dienera a Mathiase Müllera.
  Více informací zde
  Více informací zde
  Více informací zde

ROZHOVOR SE SERGEM BORENSTEINEM V DEVELOPMENT NEWS

1-2/ DEVELOPMENT NEWS 2013: Chceme, aby každý nový projekt byl lepší než ty předešlé.
  Více informací zde

KEYSTONE V MF DNES

ARCHITEKTURA: Krystalické tvary kubismu dělají Prahu světovou
  Více informací zde