kresba year
bgr

public/userfiles/text/NOVINKY_190_a0_arialbd.png

01.07.2019 KARLÍN GROUP novým provozovatelem koncertní haly FÓRUM KARLÍN
14.01.2019 Karlín Group zahájil výstavbu největší studentské rezidence v Holešovicích

KARLÍN GROUP novým provozovatelem koncertní haly FÓRUM KARLÍN

Developer a filantrop Serge Bornestein a jeho podnikatelský partner Jan Ludvík z firmy Karlín Group koupili provozovatele multifunkční pražské haly Forum Karlín. Hala je známá díky špičkové akustice pro koncerty všech hudebních žánrů. Na akvizici spojili Borenstein a Ludvík síly se zkušeným producentem Sergem Grimaux, zakladatelem několika společností z oblasti zábavního průmyslu jako Ticketpro nebo Intellitix. Grimaux je známý rovněž coby promotér koncertů hudebních hvězd jako Rolling Stones, Roger Waters, U2, David Bowie nebo Coldplay v řadě světových zemí včetně Česka.
Noví majitelé společnosti Forum Karlín, která stejnojmenný koncertní sál provozuje, chtějí ještě více využít jeho přednosti v čele se špičkovou akustikou a rozšířit nabídku koncertů a dalších zábavných pořadů. Zaměří se také na vylepšení poskytovaných služeb nejen pro hudební produkci, ale i sympozia a konference a budou vyhledávat i nové příležitosti, kterým se dosud Forum Karlín nevěnuje.
Serge Borenstein si novu akvizicí splnil svůj velký sen. „Hudba je mým nevětším koníčkem a vášní. Už jsem měl vlastní rádio, bylo to v Belgii v 70. letech. Vždy jsem toužil provozovat vlastní hudební klub, že se to podaří naplnit v mém milovaném Karlíně je neuvěřitelné. Naší ambicí je plně využít kvality současného koncertního sálu a vybudovat skutečné multifunkční forum nových technologií a myšlenek budoucnosti,“ říká Borenstein.

Serge Borenstein stojí za přeměnou Karlína v architektonicky a urbanisticky ceněnou městskou čtvrť, která citlivě spojuje původní zástavbu s novou architekturou. Jeho společnost Karlín Group vlastnila také celý blok budov, kde nyní stojí Forum Karlín a budova Economie a byla i projektovým manažerem jejich výstavby.

Serge Grimaux již v minulosti ve světe úspěšně provozoval několik koncertních sálů. „Vést špičkovou koncertní halu v Praze je pro mě novou výzvou, na kterou se velmi těším. Již v nejbližším období začneme pracovat na nové nabídce, která se projeví již v podzimních měsících. Naším cílem je úspěšnou halu posunout ještě na vyšší úroveň. Již brzy uvedeme další informace o tom, jak pracujeme na záměru vytvořit z Fora Karlín avantgardní umělecký prostor v českém i evropském měřítku, který bude co nejefektivnější pro promotéry a přinese příjemné zážitky divákům,“ uvádí Serge Grimaux.

Forum Karlín bylo postavené v roce 2014 a má kapacitu necelých 4000 návštěvníků. Na celkovém architektonickém řešení projektu se v podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill.

Karlín Group zahájil výstavbu největší studentské rezidence v Holešovicích

Generálním dodavatelem stavby se stal Metrostav. První studenti se nastěhují za necelé dva roky

Developerská společnost Karlín Group zahájila v těchto dnech stavbu největšího novodobého projektu studentského bydleni v Česku. Rezidence s celkem 539 pokoji vyroste v pražských Holešovicích. Stavba projektu potrvá 22 měsíců a první studenti se do svých bytů nastěhují na začátku akademického roku 2020/2021.

„Generálním dodavatelem stavby v celkové hodnotě 560 milionů korun se stala společnost Metrostav. Jsem velmi rád, že i přes složitou situaci v českém stavebnictví se nám podařilo najít silného partnera, který dokončí projekt v původně plánovaném termínu,“ uvedl generální ředitel společnosti Karlín Group Jan Ludvík. Budova, která je situována poblíž stanice metra Nádraží Holešovice a která se má stát zárodkem moderní městské čtvrti v nyní zanedbané části Prahy, má celkem osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních.

Rezidence nabídne studentům špičkové zázemí. U vlastních studentských apartmánů je kladen důraz na soukromí. Jejich vybavení se bude vyrábět na míru. „V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele zařízení jednotlivých bytů. Osloveny byly především české nábytkářské a truhlářské firmy,“ sdělil Jan Ludvík.

Celý projekt vzniká v kooperaci se společností International Campus, která se v mezinárodním měřítku soustředí na nabídku studentského bydlení. Autorem stavby je přední český architekt Pavel Hnilička. Interiéry pak navrhl právě ve spolupráci s International Campus.

„Holešovický projekt je první investicí firmy International Campus v České republice, ve středně dobém horizontu zde plánujeme mnoho dalších studentských apartmánů. Soustředíme se na nabídku bydlení studentům jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Pro rodiče, kteří posílají své potomky do univerzitních měst v zahraničí je klíčové, že se o ne někdo kvalitně postará,“ sdělil Alexander Gulya, šéf rakouské International Campus. V Praze nyní na 34 univerzitách studuje zhruba 146 tisíc studentů, z toho je cca 25 tisíc cizinců.

Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se skybarem, prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí. Ubytovatel začne nabízet jednotlivé pokoje k pronájmu rok před dokončením projektu. Výše nájemného zatím nebyla určena.

Stavba vznikne u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Nádraží Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlé transformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón - Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám. ¨


Pro Karlín Group jde o první stavbu v Holešovicích, kde ale plánuje i další významné rozvojové projekty. Společnost nyní projednává založení společné firmy s pražským dopravním podnikem na revitalizaci a rozvoj stanice metra Nádraží Holešovice. „V oblasti kolem této stanice plánujeme i další investice, nedávno jsme zde provedli další akvizici,“ sdělil Jan Ludvík.

Oba partneři jsou v projektu padesátiprocentními společníky. International Campus po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat, a to pod značkou THE FIZZ.